Naše třída / O nás

Mateřská škola se nachází uprostřed klidné části obce Židovice.

Počet přihlášených dětí k předškolnímu vzdělávání, dle zřizovací listiny je 24 dětí.

Budova mateřské školy je rozmístěna do dvou podlaží. Vstup do mateřské školy je rozdělen do dvou vchodů - jeden vchod pro personál MŠ, druhý vchod pro ostatní.

V přízemí budovy je společenská místnost /pro akce, pořádané mateřskou školou/, ředitelna, sociální zázemí pro zaměstnance MŠ, kuchyň, sklad potravin a technická místnost. V prvním patře se nachází šatna dětí, umývarna a wc, prostorná třída s hernou. Zároveň je tu i menší výdejna potravin, propojena výtahem z přízemí.

Zahrada MŠ nabízí  herní prvky pro děti. Obec Židovice je obklopena zelení a loukami, protéká zde řeka Labe, která je lemována stezkou pro pěší , tak i pro cyklisty.

Třída naší školky je věkově heterogenní - smíšená - vzdělávají se zde děti ve věku od 3- 6 let jak z obce Židovice tak i z blízkého okolí.

Třída je laděna v teplých pastelových barvách, převládá  zelená  žlutá, růžová  která je doplněna barvou šedivou. Tyto barvy vytvářejí příjemné a pohodové prostředí a působí uklidňujícím dojmem.

Místnosti jsou vybaveny nábytkem přizpůsobeným potřebám dětí, neohrožující jejich bezpečnost.

Stoly a židle jsou velikostně rozlišeny pro malé děti a děti starší.

Ke třídě přiléhá koupelna a šatna dětí.